Aubeneau, Nelida
compare →Avg GPA 3.40 unweighted, all sections
A range 60.6%
DFW 8.8% D/F/withdraw
Courses 8
Sections 53
Courses
A range B range C range D range E/F Withdrew Other
| Course | Distribution | GPA | vs course | Terms | Sections |
|---|---|---|---|---|---|
| SPAN 30100 Spanish Level V | A+ · 16.2% A · 32.3% A- · 15.1% B+ · 5.8% B · 10.7% B- · 6.1% C+ · 2.6% C · 3.6% C- · 0.4% D+ · 0.9% D · 0.4% D- · 0.4% F · 0.8% W · 4.5% P · 0.4% | 3.50 | -0.05 | 8 | 14 |
| SPAN 20100 Spanish Level III | A+ · 2.1% A · 27.8% A- · 15.2% B+ · 5.8% B · 12.7% B- · 7.8% C+ · 1.6% C · 5.6% C- · 2.9% D+ · 1.6% D · 1.6% D- · 1.7% F · 4.2% W · 8.0% P · 0.8% N · 0.4% | 3.07 | -0.04 | 5 | 10 |
| SPAN 30200 Spanish Level VI | A+ · 21.9% A · 43.6% A- · 13.1% B+ · 6.4% B · 5.5% B- · 3.1% C+ · 2.6% C · 0.5% W · 3.5% | 3.76 | +0.10 | 5 | 10 |
| SPAN 40100 Spanish Level VII | A+ · 6.2% A · 39.9% A- · 16.4% B+ · 5.0% B · 16.2% B- · 2.4% C+ · 2.7% C · 1.3% D+ · 1.3% F · 1.3% W · 2.4% P · 1.3% N · 3.8% | 3.52 | -0.14 | 2 | 5 |
| SPAN 20200 Spanish Level IV | A+ · 6.3% A · 16.5% A- · 20.1% B+ · 5.8% B · 16.5% B- · 8.4% C+ · 2.6% C · 8.2% C- · 2.2% D+ · 1.0% D · 5.2% D- · 1.8% F · 1.3% W · 3.5% P · 0.8% | 3.04 | -0.25 | 4 | 5 |
| SPAN 10200 Spanish Level II | A+ · 3.1% A · 18.5% A- · 16.1% B+ · 2.1% B · 14.6% B- · 12.2% C+ · 4.8% C · 4.1% C- · 3.6% D+ · 1.9% D · 4.8% D- · 1.2% F · 6.9% W · 4.3% N · 1.9% | 2.81 | -0.21 | 2 | 4 |
| SPAN 32100 Intro Spanish For Professions | A+ · 28.9% A · 37.2% A- · 8.9% B+ · 10.6% B · 10.9% B- · 1.7% C+ · 1.9% | 3.74 | +0.03 | 2 | 3 |
| SPAN 40200 Spanish Level VIII | A+ · 7.2% A · 56.8% A- · 27.0% B · 9.1% | 3.83 | +0.09 | 2 | 2 |
Recent sections
Spring 2025 SPAN
10200 3.40
A+ · 7.7%
A · 26.9%
A- · 26.9%
B+ · 3.8%
B · 11.5%
B- · 7.7%
C · 3.8%
F · 3.8%
W · 7.7%
Fall 2024 SPAN
20100 3.38
A+ · 3.8%
A · 42.3%
A- · 15.4%
B+ · 7.7%
B · 7.7%
B- · 11.5%
C+ · 3.8%
C · 3.8%
F · 3.8%